bestsellery, Książki

Too late – Colleen Hoover

Kim jest Colleen Hoover?

Colleen Hoover to amerykańska autorka powieści z gatunku Young Adult oraz New Adult, urodzona 11 grudnia 1979. Wcześniej pisała wyłącznie dla przyjemności, teraz tworzy dla innych. Mistrzyni romansu i idolka młodzieży w jednym. Colleen Hoover w swoich powieściach stawia na silne emocje i trudne wybory. Wielbiciele tych gatunków mają w czym przebierać.

Fabuła

Too late to opowieść o toksycznej miłości napędzanej czystą obsesją. Egoistyczny i pewny siebie Asa to szef uniwersyteckiej mafii, która jest numerem jeden jeśli chodzi o narkotyki. Jedyną jego słabością jest piękna i uległa Sloan. Ta dziewczyna, pomimo strachu, nie jest w stanie odejść od Asy. Kontrolowana, odizolowana, zaszczuta. Niestety, Sloan nie ma innego wyjścia- jej niepełnosprawny brat wymaga specjalistycznej opieki, którą ona sama nie może mu zapewnić. Zdana jest na łaskę i szczodrość Asy. Wszystko zmienia się w  momencie, gdy dziewczyna poznaje Cartera. Ten przystojny i zdecydowany mężczyzna to całkowite przeciwieństwo zaborczego chłopaka Sloan. Carter to również niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo, dla którego walka o miłość i wolność jest najpotężniejszym rywalem.

Miłość poprzez piekło

Wielbiciele twórczości Colleen Hoover znali ją z jej delikatności w ukazywaniu trudnych tematów. W przypadku „Too late” jest inaczej. Ta książka jest pełna brutalności, irracjonalizmu i negatywnych emocji. Nieszablonowe połączenie romansu z thrillerem stanowi smakowity kąsek dla przeciwników słodkich i lukrowanych miłostek. „Too late” to także pożądanie, namiętność i tęsknota. Tęsknota za tym, co nieznane. Tęsknota, która doprowadza do obsesji. Obsesja- do tragedii.

Bohaterowie

Istotnym elementem napędzającym tę niebezpieczną akcją są jej bohaterowie.

– psychopatyczny, stanowczy, dominujący Asa, który pod skóra skrywa nikomu dotąd nieznane emocje. Uzależniony od swojej dziewczyny- to ona jest jego opoką, wsparciem i stabilizacją.

– odważna, skłonna do poświęceń, inteligentna Sloan, dla której nie ma rzeczy niemożliwych w przy odrobinie prawdziwej miłości.

– bystry, zawzięty, wierny swoim priorytetom,niepoddający się, odpowiedzialny, czyli cały Carter, mężczyzna, który dla dobra innych poświeci naprawdę wiele.

Troje jakże charyzmatycznych i różnych od siebie bohaterów to całe serce tej powieść. To motor napędowy tej dynamicznej akcji. To idealne dopełnienie tej ekscytującej fabuły.

Tak inna, a zarazem tak doskonała

„Too late” Colleen Hoover jest nieprzewidywalna, unikatowa i intrygująca. Jej frapująca fabuła wbija w fotel swoim mrocznym i brutalnym charakterem. Charakterem, na którego końcu czai się radość i wolność, bezpieczeństwo i spokój.